Kolory w dodatkach weselnych, wystroju sali czy na zaproszeniach – mają znaczenie. Przesłanie schowane za barwami ma związek z energią, którą daje dany kolor. Jedne są mocne i intensywne, nadając tym samym odczucie elegancji i luksusu. Inne – jasne i pastelowe, tworzą nastrój radości i lekkości.

Biel

związana jest z niewinnością, prostotą. To czystość i minimalizm; najbardziej tradycyjny kolor ślubny. Jest wiecznie aktualny, dlatego może być również uznawany za bardzo nowoczesny.

Kość słoniowa

kolor elegancki i staromodny. Jest mniej szorstki niż biel, a stanowi jej świetną alternatywę. Pasuje niemal do każdego koloru.

Złoto

oznacza elegancję, luksus, ciepło i tradycję. To także bogactwo i intensywność; doskonale nadaje się na wesela jesienno-zimowe.

Srebro

chłodna elegancja, idealnie pasuje do zimowych scenerii.

[nggallery id=36]

Czerwień

to namiętność i ognistość; wspaniale współgra z morskim, szarym, a nawet zielonym. Idealna barwa dla wesel w sezonie letnim i zimowym.

Śliwka

ma historyczne powiązania z królewskością; kolor uważany jest za czarujący, tajemniczy, szykowny i elegancki. Dobry dodatek do wesel jesiennych i zimowych.

Szarość

to barwa nowoczesna i mało agresywna. Idealnie komponuje się z żółtym, czerwonym i śliwkowym. Nazywana jest nową czernią.

Zieleń

w modzie ślubnej jest jak powiew świeżości. Dzięki rosnącej modzie na ekologię staje się niezbędnym kolorem na weselach w ekologicznym stylu. Zielony oznacza nowe życie, rozwój i pozytywną energię. Ciekawy pomysł na letnie lub wiosenne śluby.