W potocznym odbiorze jesień nie należy do najweselszych pór roku. Mimo to, wesele organizowane w tym sezonie może być żywe i kolorowe. Można zainspirować się pogodą na zewnątrz i wykorzystać to w tworzeniu ciekawego wystroju ślubu.

Jesienne wesela wspaniale komponują się ze scenerią wiejską; kolorowe liście stanowią doskonałe tło dla ceremonii.

Kolorem przewodnim wesela w jesiennym stylu jest ciemny brąz i takie też powinny być dodatki panny młodej i garnitur pana młodego. Na ślub i wesele para młoda może dojechać wozem zaprzężonym w konie lub karocą.

[nggallery id=33]

Do dekoracji wnętrza ciekawie jest użyć kompozycji z kwiatów, gałązek i zboża, wydrążonych dyni czy fragmentów naturalnego drewna. Salę można oświetlić dużą ilością świeczek i latarenek. Oryginalnym, ale pasującym do całości, pomysłem jest posadzenie gości na snopkach siana przykrytych kolorowymi, wiejskimi kocami. Wizytówki dla gości można umieścić w jabłkach lub wypisać na kolorowych, zasuszonych liściach. Na stołach rozstawmy miski z orzechami, jabłkami i winogronem. Na jesiennym weselu na deser podawać można pieczone jabłka z cynamonem i grzane wino.