Śluby w serialach

By 2011/06/082cytryny

Seriale medyczne cieszą się wśród nas ogromną popularnością. Niewątpliwie królują te zagraniczne,  kiedyś Ostry Dyżur, teraz Chirurdzy i Prywatna Praktyka. W serialach, poza ciekawymi medycznymi przypadkami, pokazywane jest także życie prywatne lekarzy. Ostatnimi czasy, serialowe życie wypełniły mniej i bardziej tradycyjne śluby.

Ślubem najbardziej zbliżonym do tradycyjnego, miał być ślub Charlotte i Coopera z Prywatnej Praktyki. Miał to byś ślub cywilny, plenerowy zakończony weselem pod namiotem. Pojawił się motyw brzydkiej sukni ślubnej należącej od pokoleń do rodziny Panny Młodej i niechęci teściów do wybranki serca syna- dobrze to znamy J.  W ostatnim jednak momencie Para Młoda zdecydowała się diametralnie zmienić plany i uciekła do Las Vegas wziąć ślub bez obecności gości.

Kolejnym  ciekawym ślubem, na pewno nie należącym do typowych, był ten z Chirurgów. Jego nietypowość polegała na wystąpieniu w rolach głównych Panny i… Panny Młodej. Był to bowiem ślub Callie i Arizony, dwóch lekarek ze szpitala w Seatle Grace. W związku z tym, pojawiło się wiele problemów,  poczynając od kluczowego – kto takiego ślubu ma udzielić. Udało się wprawdzie odnaleźć jednego urzędnika, który zgodził się na taki precedens, jednak czym byłby serial bez dramatycznych zwrotów akcji – dzień przed ślubem żona urzędnika uległa wypadkowi i musiał on odwołać swoją obecność. Ostatecznie ślubu, nieważnego dla Państwa ale ważnego dla samych zainteresowanych, udzieliła serdeczna  przyjaciółka.

W tym samym czasie, w którym ślub brały piękne lekarki, pobrać postanowiła się także inna lekarska para – Meredith i Derek.  Wtajemniczeni pamiętają, że para ta ma już za sobą jeden ślub, jednak okazało się, że przysięga złożona na samoprzylepnych karteczkach nie ma znaczenia dla instytucji adopcyjnych J.  Dlatego też postanowili wziąć ekspresowy ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego. Bez pięknej sukni, druhen i płaczącej mamy, ale z uśmiechami na twarzach i przekonaniem, że tego właśnie chcą.

Piękne to były trzy śluby, każdy zupełnie inny i prawie tak samo nierealny, ale jak wiadomo w amerykańskich serialach wszystko się może zdarzyć. O ślubach w naszych rodzimych sitcomach już niedługo… :-)

Link do cudownego ślubu z Grey’s Anatomy