Na tradycyjnym polskim weselu bawi się nawet około stu gości. Nikt nie jest w stanie znać ich wszystkich. Nie kojarzą się goście ze swojej własnej rodziny, nie mówiąc już o drugiej stronie.

Chcemy pokazać Wam ciekawy sposób, pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, na zbliżenie lub chociaż zapoznanie gości ze sobą. Nazwano to Ślubną Genealogią. Są to mapy, stworzone na zasadzie drzewka genealogicznego. Mają pokazać wszystkim przybyłym, jakie relacje łączą każdego gościa z panną i panem młodym. Każdemu z wymienionych przyporządkowany jest kolor pokazujący, czy jest on rodziną, znajomym ze studiów, z dzieciństwa czy może z pracy.

[nggallery id=32]

Ślubne mapy mogą być w różnych stylach: tradycyjnego drzewka genealogicznego, grafu, lub zupełnie oryginalne np. na kształt żyrandolu. Może to być też książeczka z rozrysowanymi stolikami i gośćmi, którzy przy nich siedzą. Ważne żeby obrazek pasował do stylu ślubu i wystroju wnętrza.

Mapka genealogiczna może być zawieszona lub ustawiona na sali. Można też zrobić małe kartki z podziękowaniami dla gości i rozdawać je jako pamiątki na zakończenie wesela.

źródła
http://www.etsy.com/shop.php?user_id=6294416&section_id=5729955
http://www.weddingistas.com/weddingistas/2009/10/genealogy-charts-from-m%C3%A9langerie-.html#