Ślub w wielkanoc

By 2011/04/202cytryny

Wiele par decyduje się na ślub w okresie świąt wielkanocnych. Jest to pierwszy możliwy termin po Wielkim Poście, a także piękny początek wiosny. Budząca się do życia przyroda, nasycone barwy zieleni i żółci aż proszą się o wykorzystanie ich przy projektowaniu dekoracji ślubnych.

Trudnością nie do ominięcia , jest wybór terminu ślubu –  tego kościelnego absolutnie nie weźmiemy w Wielką Sobotę, pozostaje nam więc Wielkanocna Niedziela lub Poniedziałek. Ogromnym plusem organizacji wesela w niedzielę, jest następujący po nim wolny poniedziałek – idealny na odpoczynek po całonocnej zabawie.

Ślub w święta może wzbudzić kontrowersje. Można jednak spojrzeć na to z drugiej strony –  czy istnieje inna okazja żeby zasiąść do świątecznego posiłku przy wspólnym stole, wśród wszystkich najbliższych nam osób – zarówno rodziny jak i znajomy

Ogromne pole do popisu pozostawiają dekoracje ślubne. Kolorami przewodnimi powinny być piękne żółcie, zieleń i pastelowy róż.  Dekoracje wykonane z użyciem tych kolorów będą świeże i wiosenne.

Bukiet ślubny z pięknych żonkili, delikatnych białych tulipanów lub dla odważnej Panny Młodej – oryginalny bukiet ślubny z kolorowych pisanek!  Na stołach obowiązkowo znaleźć powinny się kolorowe jajeczka, puchate króliczki i bukieciki ozdobione baziami. Zamiast winietek, na kolorowych jajkach napiszmy imiona i nazwiska gości. Rewelacyjny efekt murowany!!  Jako prezenty dla gości idealne będą pudełeczka z czekoladowymi jajeczkami.

Idąc za ciosem- tradycyjny rosół zastąpić można żurkiem, a menu wzbogacić ciekawymi przystawkami z jaj i chrzanami.

Atrakcją nasuwającą się przy organizacji ,,wielkanocnego wesela” jest oczywiście śmingus-dyngus. Uwaga! Symboliczne polanie gości wodą nie może się jednak zakończyć powodzią, ani zburzeniem fryzury cioci;)!

Mimo, ze w nazwie wielkanocnego miesiąca –kwietniu, nie pojawia się znacząca literka R, liczyć można, że jajko- symbol nowego życia,  a w tym przypadku życia w związku małżeńskim, przyniesie wiele szczęścia, a na pewno zagwarantuje piękny i kolorowy jego początek!  Życzymy więc wielkanocnym Parom Młodym wiele promieni słońca  i uśmiechu w tym wyjątkowym dniu!

zdjęcie: weddingbee.com