Dzień Dziecka!

By 2011/06/012cytryny

Dzieci na weselu


Na początek, składamy najsłodsze życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich dzisiejszego święta!

Korzystając z okazji, zastanowimy się, jak poradzić sobie z dziećmi  na przyjęciu weselnym.  Bo, że tacy goście na weselu się pojawią, jest prawie pewne. Można wprawdzie, bardziej lub mniej delikatnie poprosić gości, aby na noc weselną swoje pociechy zostawili z dziadkami, ale niektórzy uważają, że jest to niegrzeczne, lub po prostu widok dziecięcych twarzy na weselu niezmiernie ich cieszy. Jak więc wybrnąć  z tej sytuacji tak, aby zadowolona była Para Młoda, goście i najmłodsi uczestnicy wesela?

Pamiętać trzeba, że osoby dorosłe i dzieci mają zupełnie inne potrzeby. Rozpoczynając od specjalnego dziecięcego menu –  zamiast tradycyjnego schabowego, dzieciom zaproponujmy  nugetsy, frytki i  desery lodowe.  Aby nie siedziały rodzicom na kolanach, można przygotować dla nich specjalny stolik, nakryty kolorowym obrusem, z bajkowymi serwetkami. Pozostaje oczywiście ryzyko, że maluchy nie będą chciały wyjść „spod spódnicy” mamy i stolik będzie świecił pustkami.

Tu nasuwa się kolejne rozwiązanie, czyli wynajęcie ,,weselnej niani”.  Jest to dobry pomysł, aby odciążyć rodziców, którzy będą mogli spokojnie bawić się na weselu, nie martwiąc się o to, co robią ich pociechy. Taka opiekunka, nie dość , że przypilnuje dzieci, aby nie stała im się krzywda, ale  zajmie się także ich zabawianiem i organizowaniem czasu.  Rozrywek, którymi można zająć dzieci jest całe mnóstwo, począwszy od zabaw integracyjnych, po zabawy z wykorzystaniem najróżniejszych akcesoriów, stoliczki z przyborami do zabaw plastycznych i zabawy w ogródku przy sali. Można mieć pewność, że weselna super-niania sprawi, że dzieciaki będą się świetnie bawiły bez angażowania rodziców, a Ci spędzą czas w towarzystwie innych dorosłych.

Z czystym sumieniem polecamy takie rozwiązanie, bo przecież chcemy aby  gości bawili się świetnie w najważniejszym dla Młodej Pary dniu, a niekoniecznie tak będzie, gdy większość z nich  noc weselną spędzi na tańcu z 5-letnią córeczką zamiast z żoną! ;-)