Dobierz suknię ślubną do swojej figury

Jeżeli stoicie właśnie przed wyborem sukni ślubnej, mamy dla Was kilka porad.

W ten dzień chcecie wyglądać najpiękniej ze wszystkich, dlatego obowiązkowo trzeba idealnie dopasować kreację do figury.

Dla kobiet o figurze w kształcie gruszki najlepsza będzie góra w kształcie litery V, a dół – litery A. Dobra dla tej figury jest także suknia typu Princess. Dzięki niej w prosty sposób można ukryć wąskie ramiona i szerokie uda. Przy tym typie figury dobrze będziecie wyglądać też w sukni bez unoszącej dół halki i z dekoltem poniżej ramion.

Jeżeli Wasza figura ma kształt klepsydry wybierzcie suknie podkreślającą waszą talię. Korzystnie będziecie też wyglądać w kreacjach składających się z dwóch części np. sukni z gorsetem.

Kobiety z dużym biustem lepiej wyglądają w sukniach z mniejszym dekoltem. Wybierzcie dekolt w kształcie litery V, trapezu lub łezki. Unikać należy dużych, okrągłych lub kwadratowych dekoltów, a także sukni z obcisłym gorsetem, który nadmiernie podkreśla biust.

Jeżeli macie szerokie ramiona, to unikajcie wąskich ramiączek, które akcentują tą część ciała. Problematyczne strefy pomagają ukryć długie rękawy lub te o długości 3/4.

Jeśli chcecie schować brzuszek – idealnie nadają się do tego sukienki odcięte pod biustem.

Wysokie panny młode mają szczęście; wyglądają dobrze prawie we wszystkim fasonach sukien.

Drobnym kobietkom najlepiej w sukienkach prostych i dopasowanych – tzw. „tubach”. Dodatkowo powinny zapomnieć o dużej ilości dodatków i ozdób.